کامپیوترهایی که نمی توان آنها را هک کرد

اگر شما کسی را هک کرده باشید (با ترانژوا یا هر چیز دیگری) و IP طرف برای شما میل شده باشد، در بعضی موارد نمی توان وارد کامپیوتر طرف مقابل شد.
موارد آن به شرح زیر است:

1- کامپیوترهایی که از یک شبکه محلی (LAN) برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کنند. چنانچه شما Server روی چنین کامپیوترهایی اجرا کنید و IP برای شما بیاید، آن IP، IP محلی آن کامپیوتر است و IP حقیقی آن کامپیوتر نیست. چنین IP هایی معمولا به شکل 192.168.0.1 هستند. که به هیچ عنوان نمی شه بهشون Connect شد. یک نمونه از آنها کامپیوترهای کافی نت ها هستند. چون اینها به همدیگر شبکه هستند، قابل هک شدن نیستند. مثلا من خودم یکی رو میخواستم هک کنم، Server بهش دادم و اجرا هم کرد و IP هم میل شد ولی نتونستم بهش Connect شم.

2- کامپیوترهایی که اول IP آنها 169 باشد. اینها نیز از نوعی شبکه محلی استفاده می کنند بنابراین قابل هک شدن نیستند. چون 169 نیز جزو IP های محلی است.

3- کامپیوترهایی که به هر دلیل پورتی قابل باز شدن روی آنها نیست. یا یک فایروال آن طرف هست که اجازه بازشدن پورت را نمی دهد یا اینکه اینترنت طرف مشکل داشته و نمی تواند پورت باز کند.
که عملکرد فایروال بیشتر در مورد Windows XP اتفاق می افتد که یک فایروال به طور پیش فرض دارد.
بنابراین احتمال هک شدن کامپیوترهایی که از Windows XP استفاده می کنند کمتر از کسانی است که از Windows 98 یا Windows Me استفاده می کنند.   
نویسنده : محمد ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳۸٢