Asynchronous Socket Error

Asynchronous Socket Error<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

یکی از مشکلات عمده ای که احتمالا همه با آن مواجه هستند، پیام خطای Asynchronous Socket Error است.

این مشکل چندین دلیل دارد:

1-      کامپیوتر طرف در LAN قرار دارد. این حالت معمولا در مورد کافی نت ها پیش می آید. در مورد کامپیوترهای LAN، شما فقط به کامپیوتر مرکزی می توانید Connect شوید. به عنوان مثال در یک کافی نت، 6 کامپیوتر وجود دارد که همه به هم وصل هستند که یکی دارای Modem و بقیه به وسیله Network Adapter به همدیگر شبکه هستند. شما فقط می تونید به اون کامپیوتر که Modem دارد Connect شوید و به بقیه آنها نمی توانید Connect شوید. در چنین حالتی، IP طرف مقابل با 192.168 یا 169 شروع می شود.

2-      طرف مقابل Online نیست. ممکن است شما IP را دریافت کنید و طرف کمی بعد از Online بودن، Disconnect کند. دیگر نمی توانید به او Connect کنید.

3-      طرف مقابل Firewall دارد. در بعضی مواقع Firewall Windows XP جلوی Connect شدن را می گیرد.

4-      ISP طرف مقابل مشکل دارد. در بعضی ISP ها، اجازه ی باز شدن پورتهای با شماره ی بالا داده نمی شود. برای این مشکل می توانید یک شماره پورت کمتر، مثل 8005 استفاده کنید.

5-      ISP طرف مقابل Firewall دارد. در بعضی مواقع، خود ISP اقدام به Firewalling می کند و دیگر حتی اگر طرف مقابل هم فایروال نداشته باشد، شما نمی تونید Connect شید.

6-      امکان Connect شدن در آن لحظه امکان پذیر نیست. ممکن است دفعه ی بعدی که طرف مقابل به اینترنت وصل می شود بتوانید به او وصل شوید.

 

در کل این نکته را باید بدانید که همیشه نمی توان به طرف مقابل Connect شد.

 

 

/ 1 نظر / 7 بازدید

salam be maa ham sar bezanin