استفاده از تروجانها در شبکه هاي محلي

استفاده از تروجانها در شبکه هاي محلي<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

تروجانها علاوه بر اين که مي توانند در دو کامپيوتر مجزاي متصل به اينترنت کار کنند، در کامپيوترهاي داخلي يک شبکه ي محلي (LAN) نيز مي توانند کار کنند. يعني کامپيوترهاي شبکه محلي نيز مي توانند از طريق کامپيوترهاي ديگر موجود در همان شبکه، توسط يک تروجان کنترل شوند.

بدين منظور شما ابتدا بايد Server تروجان (Tranzhva , SubSeven , ...)  را در کامپيوتري که مي خواهيد کنترلش کنيد، اجرا کنيد. بعد از اجراي آن، با داشتن IP آن کامپيوتر، مي توان از کامپيوترهاي ديگر آن را کنترل کرد. به عنوان مثال:

192.168.0.2

همچنين اين امکان نيز وجود دارد که چندين کامپيوتر را از يک کامپيوتر کنترل کرد. براي اين منظور بايد Server در تک تک کامپيوترهاي مورد نظر شما اجرا شده باشد.

 

يک نکته ي مهم

سوالي که در اينجا پيش مي آيد اين است که آيا به وسيله ي يک کامپيوتر خارج از LAN، مي توان کامپيوترهاي درون يک LAN را کنترل کرد؟

در جواب بايد گفت که اين کار فقط براي کامپيوتر مرکزي LAN يعني Gateway امکان پذير است. در LAN، کامپيوتر مرکزي به اينترنت متصل مي شود و با متصل شدن خود، کامپيوترهاي ديگر را نيز به اينترنت متصل مي کند، اما فقط خود اين کامپيوتر داراي يک IP مجزا در اينترنت است.

به عنوان مثال در يک کافي نت، چهار کامپيوتر وجود دارند که يکي از آنها به وسيله ي مودم به اينترنت وصل است و بقيه از طريق LAN وصل هستند و از اينترنت کامپيوتر مرکزي استفاده مي کنند. چنانچه Server يک تروجان در کامپيوتر مرکزي اجرا شده باشد، از کامپيوتري خارج از کافي نت، مي توان آن را کنترل کرد. ولي چنانچه Server در کامپيوتر ديگري غير از کامپيوتر مرکزي اجرا شده باشد، امکان کنترل آن کامپيوتر توسط کامپيوتري خارج از کافي نت وجود ندارد.

 

 

/ 4 نظر / 7 بازدید
فريور

سلام من دوست علی هستم وبلاگ واقعا جالبی دارين البته متاسفم که زياد بارديد نداره ولی در عوض پارتيا سافت عالم رو ترکونده خيلی سايت رديفی زدين ميخواستم بهتون تبريک بگم همين

ihnd

موفق باشین

ويبيوتر

سلام. مطالب جالبي اين تو هست! اگه ممکنه يه لينکم به من بدين. درباره VB و ترفندهاش مي نويسم. ممنون ميشم. موفق باشين.

rsasoft

سايتم را عوض کردم برو عوض کن تو يه سايتت بعد ايميل هم عوض شده تويه وببلاگ برنامه جديد گذاشتم برو ببين