مستقل ساختن فایلهای اجرایی در VB

مستقل ساختن فایلهای اجرایی در VB<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

متاسفانه برنامه هایی که با VB نوشته می شوند، برای اجرا به فایلهای دیگری نیاز دارند. از جمله Activex ها. و DLL معروف msvbvm60.

روش خلاص شدن از دست msvbvm60 رو دفعه ی قبل توضیح دادیم.

حالا روش خلاص شدن از دست ActiveX ها

احتمالا مهمترین Activex ی که همه تون استفاده می کنید Common Dialog است. برای نمایش دادن کادرهای File Open و File Save.

با استفاده از API های GetOpenFileName و GetSaveFileName میشه کاری کرد که برنامه تون به فایل ComDlg32.ocx نیاز پیدا نکنه.

و Activex مهم بعدی Microsoft Common Contorls یعنی ListView، TreeView، ImageList و … است. که در صورتی که از Common Contorls 6.0 استفاده کنید، برنامه تون در ویندوز 98 به مشکل بر می خوره و باید فایل MSCOMCTL.OCX که حدود یک مگابایت حجم داره رو هم به برنامه تون ضمیمه کنید. برای حل کردن این مشکل می تونید از Common Conrtols 5.0 استفاده کنید. یعنی از فایل COMCTL32.OCX. که این فایل به طور پیش فرض در ویندوز 98 وجود داره. که فقط در این صورت باید بی خیال شیء ImageCombo بشید.

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
حسن

سلام . من يه عذر خواهي به تو بدهكارم . من قبلا به وبلاگ شما اومدم اما راستش رو بخواين آدرس سايت رو فراموش كردم . سايت بسيار خوبي داري . در رابطه با اولين پيغامي كه زمان ورود به سايت ظاهر ميشه هم بايد بگم كه : ارزشش رو داره !!! شاد و پيروز باشيد .

MehrzaD

سلام واسه خلاص شدن از شر اکتيو ايکس ها (به غير از ام اس ويبی...۶۰) يه راه پيدا کردم توپس!دارم روش کار ميکنم.پی ام بده تا بگم...

MehrzaD

دوباره سلام.واسه نمونه اين فایل رو دانلود کن: http://progs.t35.com/prjctCOMDlG32.ocx.exe این یه برنامه هست که با همیم روشی که میگم درست شده.این فایلComdlg32.ocx رو توی خودش جا داده.وقتی بازش کنی ویل مربوطه رو بغل خودش درست میکنه!! البته وقتی اکتیو ایکس رو به پروژه اضافه ميکنيم به حجم فايل اصلی بیش تر از حجم اکتيو ايکس اضافه ميشه.